Jouw stage of opleiding bij het Clusius College? Natuurlijk!

Jouw ontwikkeling om een fantastische docent te worden staat voor ons op één! Daarom helpen we jou alles uit je stage of zij-instroomtraject te halen. Je wordt begeleid om je kennis en vaardigheden in de praktijk toe te passen en verder te ontwikkelen. Studenten van diverse lerarenopleidingen hebben hun weg al gevonden op onze acht vmbo vestigingen en drie mbo vestigingen. Ben jij de volgende? 

Jouw ontwikkeling tot een fantastische docent staat voor ons op één!
Zij-instroom vanuit bedrijfsleven

Wil jij graag aan de slag als (groen) docent maar heb je niet de juiste vooropleiding? Bij het Clusius College kan jij aan het werk terwijl je ook in opleiding bent. Dit is het werk-leer traject in samenwerking met Aeres Hogeschool Wageningen. Hiermee sta je al vanaf het begin zelfstandig voor de klas.

Wil je meer weten over de mogelijkheden van een werk-leertraject of er een aanvragen? Neem dan contact op met onze P&O afdeling

Aeres werk-leer traject

Door de nauwe samenwerking met Aeres is er ook de mogelijkheid om een werk-leer traject op Hbo-niveau te volgen bij Clusius. Zo leer je voor een groot deel gelijk in de praktijk. 

Zij-instroom in het Beroep (ZIB) van Aeres Hogeschool Wageningen is een scholingstraject waarmee je in twee jaar een tweedegraads bevoegdheid behaalt voor het vmbo profiel ‘Groen’.

De belangrijkste kenmerken van een instroom-traject zijn:

  • Tegelijktijdig werken als docent en studeren voor je onderwijsbevoegdheid
  • Een studietraject op maat na het doorlopen van een geschiktheidsonderzoek
  • Maximale studieduur: 2 jaar
  • Bevoegdheid behalen voor complete beroepsonderwijs: vmbo, mbo en praktijkonderwijs

Groen Consortium is een partnerschap van Aeres met meerdere Aoc’s (agrarisch opleidingscentra) uit het land voor dit werken-leren traject waarmee de kwaliteit van de opleiding en de aansluiting tussen lerarenopleiding en praktijk wordt geoptimaliseerd.

Deze docenten switchten al om
Volg je al een opleiding tot docent? Loop dan stage bij ons.

Iedereen die een lerarenopleiding volgt bij een Hogeschool aangesloten bij Groen Consortium is welkom bij ons (Aeres Hogeschool Wageningen) of ROWF (VU / UVA, HVA, ALO, InHolland, Breitneracademie). 

Dit bieden we jou
  • Individuele begeleiding tijdens je stage; schoolopleiders stimuleren het beste uit jezelf te halen
  • Goede aansluiting tussen je theorieopleiding en de praktijk
  • Heb je een onderzoeksopdracht? Ook daar helpen we je bij
  • Je kunt vier jaar lang stagelopen op verschillende vestigingen
  • Een passende, veelzijdige en rijke leeromgeving met veel diversiteit
  • Kies uit acht verschillende vestigingen met ieder een eigen sfeer
  • Bepaal zelf of je gaat voor een stage in het vmbo en/of mbo!
Je stageplek aanvragen

Loop bij ons één of meerdere stages en je kent alle facetten van het vak van docent. Wil je bij ons stagelopen? Kijk dan of we een plek voor je hebben:

  • Niet-groene vakken: kijk op rowf.nl/stageplaatsen  
  • Groene vakken (vmbo en mbo): stuur een stageverzoek naar de gewenste vestiging. 

Kies de vestiging van jouw voorkeur en meld je daar aan. Mocht er geen plek zijn dan kijken we altijd of er plek voor je is op een andere vestiging.

Alkmaar MBO Marjan van Tartwijk en Susanne Libbinga m.reefhuis@clusius.nl  s.libbenga@clusius.nl
Alkmaar VMBO Eva Mes e.mes@clusius.nl
​Amsterdam Nadine Veerman n.veerman@clusius.nl
Castricum Puck Wokke p.wokke@clusius.nl
Grootebroek Piet Dudink p.dudink@clusius.nl
Hoorn MBO Anton Aker a.aker@clusius.nl
Hoorn VMBO Trees van Staveren t.vanstaveren@clusius.nl
Heerhugowaard Ilse Nuijens i.nuijens@clusius.nl
Purmerend Michael Lodewijks m.lodewijks@clusius.nl
Schagen Wilma Koedijk w.koedijk@clusius.nl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meer over het Clusius College